Sienkiewicza 60, 90-368 Łódź
kontakt.jda@gmail.com
Zajrzyj do naszego kalendarza wydarzeń i odwiedź nasz profil na Facebooku!

O nas

Kim jesteśmy?

Jak wskazuje nazwa, jest to duszpasterstwo studentów… ale nie tylko! W nasze „szeregi” wstępują osoby będące na różnych etapach życia – zarówno pełnoprawni studenci, ci, którzy w niedalekiej perspektywie nimi zostaną, a także te osoby, które już skończyły studiować (choć nigdy nie wiadomo – wszak człowiek uczy się przez całe życie 😉 ). Ale wiesz co? Dla nas bariera wieku nie istnieje – wręcz przeciwnie! Różne etapy w życiu, na których jesteśmy, stwarzają okazję do wymiany doświadczeń, bo gdy w końcu opuścisz mury uczelni i zaczniesz naprawdę dorosłe życie, warto czasem podpytać tych bardziej doświadczonych o cenne wskazówki. A i tym trochę starszym trzeba przypominać, że wiek to tylko liczba w dowodzie i że można być młodym pomimo tego. 😉 Właśnie dzięki temu tworzymy niepowtarzalną wspólnotę, do której zapraszamy i Ciebie!

Jak działamy?

Przez wiele lat wypracowaliśmy nasz tygodniowy rozkład jazdy, który jednak cały czas jest modyfikowany tak, aby spełniać nasze potrzeby i oczekiwania.

W ciągu tygodnia zapraszamy do udziału w spotkaniach we wtorki, środy i piątki. Nowością od tego roku akademickiego jest możliwość spotkania się z naszym duszpasterzem, o. Jackiem Granatowskim w poniedziałki i porozmawiania o nurtujących kwestiach. W każdy drugi czwartek miesiąca odbywa się również spotkanie postakademickiej grupy OTROS. Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce „Spotkania”.

Najważniejszym punktem naszego tygodnia jest Msza święta akademicka, odbywająca się w niedziele o godzinie 18.00 w kaplicy św. Krzysztofa. To na niej spotykamy się wszyscy razem. O oprawę muzyczną Mszy dba nasz zespół, do którego każdy może dołączyć. Próby zespołu odbywają się w niedziele o godzinie 16:30 (16:20 – instrumentaliści).


Warto także wspomnieć o naszej duszpasterskiej tradycji. Codziennie o godzinie 21:00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Intencja jest zawsze ta sama – modlimy się zarówno za tych, którzy kiedyś byli w tym miejscu, za tych, którzy obecnie tworzą JDA, a także za osoby, które dopiero u nas zagoszczą. Żeby nie zapomnieć o modlitwie, mamy w zwyczaju wysyłać sobie tak zwane „strzałki”. 😉

Ważnym zwyczajem są u nas również wyjazdy formacyjno- integracyjne. Zwykle na jesieni oraz na wiosnę odwiedzamy Guzew – miejscowość położoną nieopodal Łodzi, gdzie spędzamy weekend w szkole podstawowej, w której mamy przestrzeń, aby najpierw się wyciszyć i doświadczyć spotkania z Bogiem, a później wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych oraz w mini zawodach w siatkówkę i piłkę nożną. 😉 Natomiast w wakacje proponujemy wyjazd w góry do Małego Cichego, gdzie udajemy się na wycieczki górskimi szlakami i integrujemy się z innymi jezuickimi duszpasterstwami z Polski. 🙂

Zaryzykuj, przyjdź, zobacz!

Jeśli zatem chcesz dołączyć do grona naprawdę świetnych i życzliwych ludzi:

=> którym zależy na poznawaniu bliżej Boga,

=> których pomimo różnic wieku łączą te same wartości,

=> którzy chcą robić w życiu „więcej” i nie chcą być bierni,

to jest to miejsce właśnie dla Ciebie! Zapraszamy Cię bardzo serdecznie do naszego JDA!Twórz razem z nami Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie!